ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15887252
*
nr 1588 7252
Spegel
+ väggbord, nyrokoko. Diameter: 68 cm. Höjd: 230 cm (157x73)
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2023
kl 18:53:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 20:52:01
1
100 kr
17/12 14:17:26
2
250 kr
17/12 23:08:39
3
350 kr
18/12 17:07:20
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar väggbord
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29
*
Spegel
nr 1588 7252
Spegel
+ väggbord, nyrokoko. Diameter: 68 cm. Höjd: 230 cm (157x73)
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/12 20:52:01 | 1 | 100 kr |
17/12 14:17:26 | 2 | 250 kr |
17/12 23:08:39 | 3 | 350 kr |
18/12 17:07:20 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar väggbord
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29